Новини

Кауфман представив у музеї Пінзеля «NIMB біометрію»

У музеї Іоана Георгія Пінзеля триває проект Влодка Кауфмана «NIMB біометрія». Експозиція відкрилась у рамках Бієнале довіри.

Бієнале довіри – спільна ініціатива підприємців, митців, науковців та активістів Львова задля відновлення довіри як соціальної звички. Заходи триватимуть 19-21 жовтня, повідомляє Zaxid.Net.

А наразі Влодко Кауфман у притаманній йому манері трансформації реальності у досконалі художні об’єкти намагається пізнати непізнаване.

«”NIMB біометрія” – це пізнання, скероване на людську ідею захисту від страху, на знаки, які допомагають позбутися відповідальності. Аналізуючи страх перед буттям, який люди проявляють через знаки-німби, Влодко Кауфман пропонує інший погляд – він хоче проаналізувати відповідальність через довіру. Довіру до себе, у першу чергу», – йдеться в анотації до виставки.

У свою чергу, як зазначив директор Галереї мистецтв Тарас Возняк зазначив, що експозиція Кауфмана – одна із вдалих спроб налагодити діалог із «господарем» приміщення, Іоаном Георгом Пінзелем. Хочеться зазначити – найвдаліша спроба. Принаймні наразі.

Адже Кауфман за допомогою лише паперу та підходів contemporary art творить абсолютно барокові форми та надзвичайну динаміку Пінзеля. А його гігантські риби споглядають за екзальтованими вигинами фігур із філософською незворушністю, ніби з вічності. Скульптури, вік яких налічує кілька сотень років, стають не просто геніальними (це про Пінзеля відомо давно), а сучасними, навіть аванґардовими.

Риби та німби під склепіннями костелу набувають свого сакрального значення, втрачаючи матеріальність. Проте ця сакральність трансформується у нову мистецьку реальність, минаючи клерикальність та сталість традицій.

«Німби для Кауфмана є елементом захисту від реальності, спробою перекласти відповідальність на когось, наприклад, на Бога.

Німби є продуктом людських страхів і бажань.

Німби у Кауфмана стають не абстрактними знаками, ні – це фізичні об’єкти, які мають на меті “просканувати” ідеї страху, захисту та відповідальності, що стоять за кожними німбом.

Подібно як дзеркало, яке “імітує” і “рефлексує” реальність (але не репрезентує!), Кауфман використовує своєрідний біометричний метод для сканування живого і відмерлого. Частинами такого “біометричного сканування” є використання об’єктів, які є відбитками проживання часу самим автором. Це книги, тексти, каталоги, листи, ескізи і безліч артефактів, які засвідчили життя Влодка, і які він переробляє в інші естетичні об’єкти (німби)», – йдеться в анотації.

«NIMB біометрія» – це мистецький аналіз страху, спроба знайти захист та здобути довіру. У довершеній мистецькій формі.

А ще це 25 річний цикл. Адже саме тут, у колишньому костелі Кларисок, у 1993 році відбувалась одна з наймасштабніших акцій Кауфмана «Листи до землян».

Це був перший проект художника, у якому він сформулював та втілив власний жанр «видиво». В ньому поєднались елементи інсталяції, сценографії, перформансу, вистави тощо.

Експозиція «NIMB біометрія» – стиль «зрілого» Кауфмана, вишуканий та довершений, який поєднує актуальну та досконалу форму з глибинними змістами.

Виставка триватиме до 21 жовтня. Вхід вільний. Та, здається, обов’язковий. Експозиція такої цілісності та якості – справжня подія у мистецькому житті міста.

Новини