Новини

Врятовані скарби підземного Львова показали у Польщі

Наприкінці вересня з Польщі до Львова повернулась виставка «Врятовані скарби підземного Львова». За три роки її побачили тисячі відвідувачів у музеях п’яти польських міст: Кракова, Любліна, Вроцлава, Варшави, Познані та в археологічному скансені Біскупіна.

Про це інформує «Рятівна археологічна служба».

У кожному місці над візуалізацією експозиції працювали місцеві музейники разом з кураторкою виставки Наталею Войцещук – співробітницею Рятівної археологічної служби.

Нагадаємо, виставка розповідає історію Львова через призму знахідок, які виявлені під час археологічних досліджень, проведених фахівцями НДЦ «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України. Вона пропонує відвідувачам здійснити подорож крізь віки – від часу ще до заснування княжого міста і дотепер, – та дає можливість побачити, як жили люди багато століть тому, чим користувались у побуті і як розважались.

Найдавніші експонати походять ще зі слов’янського, за висловлюваннями істориків, – «дописемного», часу, тобто з VІІ – ІХ ст., «найновіші» – належать до зламу ХІХ та ХХ століть.

Авторами ідеї та основними організаторами проекту стали Науково-дослідний центр «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України і Археологічний музей у місті Кракові. Виставка відбувалась за підтримки Львівської міської ради і під патронатом Посольства України в Республіці Польща.

Значна частина експонатів представлена також у виставковому каталозі «Uratowane skarby podziemnego Lwowa».

«Ми раді, що нам вдалося гідно представити у Польщі результати копіткої і, часто, нелегкої праці львівських археологів. Приємно було спостерігати за щирим зацікавленням відвідувачів історією Львова та особливо його археологічною спадщиною. Нині ми маємо новий виклик: як запрезентувати ці матеріали в Україні, і у Львові зокрема. Адже за час експонування виставки у Польщі було виявлено ще багато цікавих артефактів, які заслуговують на загальний огляд. Окрім цього існує велика проблема з сучасними експозиційними площами та обладнанням, але сподіваюся, нам все вдасться», – розповів директор Рятівної археологічної служби Олег Осаульчук.

Новини