Новини

У парку «На валах» бійці УПА «воювали» з НКВД»

Сьогодні, 14 жовтня, у 76-ту річницю створення Української повстанської армії та День захисника України відтворили «Бій відділів УПА проти військ НКВД».

Про це повідомляє прес-служба Львівської ОДА.

У театралізованому військово-історичному дійстві взяли участь кілька десятків реконструкторів та 4 одиниці техніки часів ІІ Світової війни.

Виставу, яку просто неба організували у парку «На валах» неподалік будівлі Львівської ОДА, переглянули кілька сотень глядачів.

Глядачі змогли відчути історичні події, посидіти у машині, якою користувались вояки Української Повстанської Армії, потримати у руках зброю та послухати історичні розповіді.

Довідково:

Театралізоване військово-історичне дійство «Бій відділів УПА проти німецького «Вермахту» та підрозділів військ НКВД СССР» у парку «На валах» відтворило події липня 1944 року. Нацистська Німеччина під натиском радянської Червоної Армії залишає Україну і відступає на захід. На зміну нацистським окупантам повертаються московські. Одні відступають грабуючи українські землі, інші наступають, дограбовуючи українське населення.

В населений пункт в супроводі уже німецьких вояків повертаються представники німецької влади, щоб під прикриттям добре озброєних та технічно забезпечених вояків все ж таки провести збір майна та продуктів і заарештувати тих чоловіків і жінок, які перешкоджали попереднім їхнім діям. Німецькі вояки грубо поводься із жінками і дітьми. На їх захист встає чоловік, якого вбивають. Грабунки тривають.

В село приходять повстанці, потрапляють у засідку, починається бій. Повстанці знищують НКВДистів, але одному вдається утекти. Повстанці роблять засідку на НКВД. Прибуває великий, озброєний відділ. УПА вступає в бій з ворогом. На допомогу повстанцям надходить ще допомога і вони разом знищують ворога.

Новини