Новини

У Червонограді стартували «Ремінісценції.UA»

Сьогодні, 16 жовтня, у місті Червоноград стартував проект «РемінісценціїUA. ІСТОРІЯ ПРАВДИ». Проект відбуватиметься на території області впродовж двох місяців.

Про це повідомляє прес-служба Львівської ОДА.

«Проект «Ремінісценції», який розпочався від Дня захисника України має на меті побувати у різних містах та селищах Львівщини. Цей проект, створений у колі митців, для яких дуже важливою є доля України, її майбутнє. Дякую усім, хто долучився до створення цього проекту, і тим, завдяки кому його реалізація була б неможливою – нашим воїнам, які боронять наш мир і спокій, нашу землю на Сході України. Перед нами сьогодні ще буде Розстріляне Відродження, героїчна боротьба УПА і дуже важливо кожному пам’ятати, ті уроки історії, які несуть ці події. Важливо не допустити реваншу, не дозволити проросійським силам розвернути державу в другу сторону. Давайте переосмислимо ще раз, що сьогодні ми можемо думати по-українськи, молитися українською, вірити в свого Бога і вірити в свою державу. Дуже важливо пройти цю дорогу, адже ми йдемо своїм самостійним соборним нікому не підвластним шляхом», – зазначив у вітальному слові голова Львівської ОДА Олег Синютка.

«Хочу завершити свої слова словами з Маршу воїнів української армії: «Веде в нас бій, борців упавших слава. Для нас закон найвищий – то наказ: «Соборна Українська держава – Вільна й міцна, від Сяну по Кавказ»», – додав Олег Синютка.

Мистецьку програму презентують українські артисти Ірина Доля, Софія Федина, Назарій Савко, а також балет «Життя». Це мультимедійне дійство, яке розкриває маловідомі сторінки історії України. Мета проекту – реабілітувати велич та славу української культури, яка є потужним джерелом натхнення для розбудови сучасної оновленої України. Проект розкриває сторінки Сандармоху, Розстріляного Відродження, Голодомору, Майдану тощо.

«Ремінісценції.UA» – це мікс різних жанрів: слово, хореографія, пластика, музика, пісня, поезія, відеоінсталяції. Проект складається із десяти новел, своєрідних персональних історій – про війну, страх, репресії, смерть, але водночас – про віру, життя, кохання, надію, боротьбу за Україну».

Концепція проекту – «Наша історія: шануємо минуле – творимо майбутнє”.

Новини