Новини

На Жовківщині відбувся фестиваль “Гарбузова осінь”

Фестиваль «Гарбузова осінь» — таку назву мало барвисте дійство, що вже втретє скликає чимало охочих — дорослих та дітей, місцевих та гостей — на свято праці, врожаю, на свято справжнього господаря Минулої неділі ярмаркував славний Добросин, точніше зібрав у себе аж 36 куренів з цілої Жовківщини, повідомляє часопис «Відродження».

Тут було на що подивитися! На місцевому стадіоні та у парку, що поруч, були споруджені сцени та виставлені творіння рук українських господарів та господинь. Під звуки фанфар місцеві ради ходою пройшли до сцени з короваями та барвистими  композиціями, виробами з колосся та стравами і напоями з гарбуза, яких було більше сотні! Святкову програму відкрили театралізованою імпровізацією від театру «Кулик» — на фестиваль завітала пані “Гарбузова Осінь”.

Яка ж гостинна українська душа! Очі розбігалися від розмаїття страв і смаколи-ків! Кожен охочий мав нагоду поласувати гарбузовою кашею зі шкварками, борщем
з пиріжками та кулішем і шурпою, що готували козаки з Нової Кам’янки, щедрі працівники Добросинського дитячого садочку (кер. Марія Бокало) та місцевої школи
(дир. Мирослав Федорук). Була створена навіть спеціальна комісія, що визначила найкращий коровай — то був прекрасний хліб, випечений руками господинь з Великих Грибович.

Із захопленням всі спостерігали за виступами художніх колективів із Тернопільщини, Дрогобицького району та учасників художньої самодіяльності Жовківського району. Родзинкою концертної програми був виступ Народного артиста України Олега Кульчицького.

Новини