Новини

У Львові встановили меморіальну дошку Василю Єрошенку

Сьогодні у Львові відбулося відкриття пам’ятної таблиці, присвяченої Василю Єрошенку, музиканту, перекладачу, педагогу та етнографу.

Про це кореспондентові “Вголосу” розповів Євген Ковтонюк, президент Української есперанто асоціації.

“Про цю постать ми, на жаль, знаємо дуже мало, але біографія Василя заслуговує того, щоб нею цікавилися. В Японії його знають як відомого письменника, у Китаї — шановану людину, приятеля відомого китайського філософа Лу Сіня, проте в Україні він — невідомий письменник-утопіст або навіть дивак. Це потрібно змінювати”.

Оксана Стельмах, начальник відділу культури та мистецтв департаменту розвитку ЛМР, зазначила, що вулицю було названо іменем письменника ще 1991 року, і розглядали кандидатуру Василя Єрошенка поважні науковці, отже, вони розуміли вагомість його персони.

“Ми сьогодні відкриваємо не лише цю дошку, а знання й інформацію про видатну особистість, котра не була у Львові, але пов’язана з ним. Наше місто славиться багатьма відомими людьми, але, у випадку з Єрошенком, це зворотний шлях, коли лише наявність імені на мапі приносить подив величності життя”.

Василь Єрошенко народився 1890-го в українському селі на Білгородщині. У чотири років осліп. У інтернаті, де навчався, вивчив мову есперанто, якою потів і писав. Згодом вступив до університету в Лондоні, багато подорожував Сходом. Довгий час викладав у Токіо та Пекіні.

Новини