Новини

У Львові покажть однострої Січових стрільців, УГА та ЗСУ

До 100-річчя Західноукраїнської Народної Республіки презентують фотопроект за участі військових в одностроях УГА, Січових стрільців та ЗСУ.

“Нам потрібно гордитись українським військом, яке мужньо захищає країну. Українська Галицька армія виконувала не лише військові завдання, але й просвітницьку роль. Цей проект зображує історію творення нашої держави від минулого до сучасності, щоб кожен дізнався, про героїв  і ми повинні залучати молодь до пізнання нашої історії, бо українці  споконвіку були мужньою та  сильною нацією і ми пишаємось нашими героями”, – зазначила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало.

Участь у фотосесії взяли 13 військовослужбовців в одностроях УГА, Січових стрільців та ЗСУ. Колекцію військової форми та техніки зібрав ветеран війни Володимир Правосудов.

“Ворог сьогодні такий же як і 100 років тому, і ми показуємо українських бійців у формі  УГА, Січових стрільців та сучасній, яка дає уявлення про історію військ України. Важливо, що учасниками проекту є хлопці, які брали участь в антитерористичній операції упродовж 2014-2015 року вони як і Січові стрільці пройшли крізь вогонь і впевнено стали на захист України”, – зазначив учасник бойових дій на Сході Володимир Правосудов (псевдо «Штурм») .

Прототипи воїнів УГА  презентують 1 листопада за адресами, пов’язаними з подіями ЗУНРу у Львові, а також перед Львівським національним академічним театром опери та балету імені Соломії Крушельницької

“Всі, хто брав участь у захопленні влади з української сторони – це були вояки колишнього австро-угорського війська, тож мали тільки таку форму. Відрізнити їх від вояків австро-угорського війська інших націй – поляків чи угорців можна було лише за синьо-жовтою квіткою над лівим вухом. Але після боїв на Маківці Українських Січових стрільців визнали бойовою частиною, а не просто добровольцями, тому на початку 1916 року їм дозволили замінити головний убір на мазепинку”,- зазначив керівник Товариства пошуку жертв війни «Пам’ять» Любомир Горбач.

Новини