Новини

У музеї історії релігії відкрили виставку робіт Стефанії Шабатури

25 жовтня Львівський музей історії релігії презентував ретроспективну виставку «Стефанія Шабатура. Ткацтво, живопис, графіка. До 80-річчя від дня народження». Загалом представили понад три десятка робіт  мисткині.

Про це повідомляє прес-служба Львівської  ОДА.

«Стефанія Шабатура була надзвичайно талановитою. Усі ті речі, які вона робила в своєму житті, вона робила насамперед для України, для нас із вами. І сьогодні Стефанія Шабатура спонукає і нас робити все для кращого майбутнього. Тільки небайдужі люди, не зважаючи на на що, мають сміливість і гідність сказати своє слово. Такою була Степанія Шабатура, такими є наші хлопці, які боронять нашу незалежність на сході України, таким стає наше суспільство», – наголосила заступник голови Львівської ОДА Оксана Стоколос-Ворончук.

На виставці представлені твори Стефанії Шабатури, створені у різні періоди життя: гобелени, верети, ліжники, ліногравюри, монотипії, акварелі, ескізи гобеленів. Також можна буде побачити малюнки «табірних» квітів.  Жінки-політв’язні мали невелику грядку і весь рік вирощували квіти, а Стефанія той цвіт малювала, під час вилучення всіх творів, створених  на засланні, вдалося зберегти декілька цих замальовок.

Довідково.

Стефанія Шабатура (05.11.1938-17.12.2014) – мисткиня, шістедисятниця, політв’язень, правозахисниця, депутат Львівської міської ради (1990-1994), член Української Гельсінської Групи. Народилась у с. Іване-Золоте Заліщицького району Тернопільської області.

Закінчила Львівське художнє училище (1961) та Львівський інститут прикладного та декоративного мистецтва (1967). Працювала художницею в текстильній промисловості. Проектувала і ткала гобелени й брала участь у численних виставках. Член Спілки художниківУкраїни у 1969-1972 рр. Брала участь у роботі львівського Клубу творчої молоді «Пролісок», розповсюджуваласамвидав.

23 червня 2009 року нагороджена Орденом княгині Ольги II ст – за вагомий особистий внесок у розвиток конституційних засад української державності, багаторічну сумлінну працю, високийпрофесіоналізм у захисті конституційних прав і свобод людини і громадянина.

Найвідоміша робота – гобелен «Кассандра. Прокинься, Троє! Смерть іде на тебе».

Новини