Новини

У Львові відкрили монумент хорватським воякам

Сьогодні, 27 жовтня, на Личаківському кладовищі  відкрили монумент хорватським військовим Першої світової війни.

Про це повідомляє прес-служба Львівської ОДА.

За загальними відомостями, на території Галичини, Буковини та Волині під час Першої світової війни загинуло декілька тисяч хорватських військових. Через це  встановлення пам’ятника у Львові має символічне значення і є знаком вшанування пам’яті всіх загиблих.

Зазначимо, що подія присвячена 100-річчю завершення Першої світової війни.

Розпочали захід хвилиною мовчання за усіма загиблими у тогочасній війні. Опісля, відбувся чин панахиди та освячення монументу, покладання квітів.

Участь у відкритті взяв перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський.

“Сто років тому молоді воїни поклали свої життя задля миру та спокою. Пройшло сто років, але питання миру і досі є актуальним. Український воїн боронить нашу незалежність, безпеку не лише в нашій країні, але й в країнах Європейського Союзу. Ми несемо важкі втрати, але такою ціною здобувається незалежність і демократичні цінності.  Ми сьогодні відчуваємо підтримку усіх країн Європейського Союзу. Дякую за цю єдність хорватському народу. Разом ми єдині і непереможні. Пам’ятаймо про відважних хлопців і цю пам’ять ми повинні пронести у наших серцях. Про їхній героїчний подвиг ми повинні розповідати нашим дітям та онукам, бо завдяки їхній жертві ми можемо жити у незалежній та демократичній країні”, – зазначив Ростислав Замлинський.

Ініціаторами спорудження пам’ятника є місто Загреб у співробітництві з Урядом Республіки Хорватії, спілкою хорватських ветеранів та Посольством Республіки Хорватії в Україні. Ідею спорудження пам’ятника підтримало Міністерство закордонних справ України.

Автором архітектурної композиції є Володимир Цісарик.

Новини