Анонси подій

7-11 листопада. II Фестиваль сучасної бандури Lviv Bandur Fest 2018

 Lviv Bandur Fest – це фестиваль, що об`єднує музикантів, які грають на бандурі у різних стилях (етно, рок, класика, джаз, експериментальна музика, естрадна музика) і створює платформу для обміну досвідом та освіти молодих бандуристів.

Захід матиме кілька основних локацій: Львівська Національна філармонія, Львівський академічний обласний театр ляльок, Львівський кіноцентр (Lviv Film Center), Кінопалац «Коперник», Дім Франка, MolodeZeleno.

У рамках фестивалю можна буде відвідати унікальне потужне Бандурно-Барабанне Шоу у Львівській філармонії 9 листопада о 19.00, яке організатори називають родзинкою заходу. Учасники – відомі бандуристи: засновники фестивалю сучасної бандури гурт TROYE ZILLIA презентуватиме на концерті свій новий альбом у стилі world music під назвою «Flora & Fauna». Також на концерті гратимуть найкрутіші групи та виконавці, а це – київський гурт KRUTЬ із солісткою Марина Круть, що є фіналісткою телевізійного шоу Х-фактор, РОМАН ГРИНЬКІВ та проект БандураПро, до слова, Роман Гриньків грав із відомими світовими музикантами, такими як Ель Ді Меола, Боббі Макферрін та ін.; Тарас Яницький презентує бандуру у супроводі ірландського барабану. Спеціальний зірковий гість – співак, теле- та радіоведучий ТАРАС ГАВРИК виконає найулюбленіші пісні під супровід бандури. А ведучою концерту буде Любов Ступчук – відома тележурналістка, ведуча музичних новин.

Концерт сучасних бандургуртів у рамках Lviv Bandur Fest відбудеться 10 листопада о 19.30 у Lviv Film Center (вул. В. Великого 14А). Сім неймовірних гуртів зі Львова та України демонструватимуть бандуру, яка може бути надзвичайно різною і грати у стилях – рок, інді, поп, фолк (Moreli band (Львів), LiveN (Чернігів), Riverland (Дніпро), BanduraMen (Київ), Три кроки в ніч (Львів), Барви Львова (Львів), Елегія струн (Тернопіль).
Повернення до традицій, віднайдення власного «коріння» музичними засобами – на концерті “Back to the roots” виконавців на старосвітських бандурах та кобзах (Андрій Сілецький, Тарас Силенко, Сергій Нечипоренко, Едуард Драч, Тетяна Никитюк) у Львівському театрі ляльок 10 листопада о 16.30, а 11 листопада об 11:30 кобзарі та бандуристи зіграють концерт у храмі бл.Климентія Шептицького, вул. Кривоноса, 1.
Унікальна нагода втрапити на концерт-презентацію авторських нотних збірок для бандури від відомих бандуристів зі всієї України, за участю Оксани Герасименко, Марини Круть, Ярослава Джуся, Георгія Матвіїва, Анастасії Войтюк, Наталії Курило – 11 листопада, 18.30, Львівський театр ляльок.

Під час Lviv Bandur Fest бандуру можна бути не лише почути, а й повправлятись у грі на ній. Організатори підготували окрему програму майстер-класів. Буде все – від базових прийомів гри на бандурі до прийомів новітніх; від праці на сцені з бандурою харківською до особливостей застосування бандури електроакустичної. Ведучими фестивалю будуть відомі бандуристи – Оксана Герасименко, Тарас Лазуркевич, Ярослав Джусь, Георгій Матвіїв, Марина Круть, Анастасія Войтюк, Софія Аль-Хадіді, Юлія Васюк та Марина Залізняк, Марічка Кошелінська, Дмитро Губ`як.
Завершиться фестиваль відкритою вечіркою BANDURA MIX – де відомі львівські бітмейкери та діджеї із Vedel school зіграють разом з бандуристами у MolodoZeleno!

«Цим фестивалем я хотіла сколихнути українську публіку і змістити образ бандури в свідомості людей. Хоча слухачі вже почали підозрювати про те, що бандура це цілком сучасний, а не традиційний інструмент, проте коли спитаєте навіть музикантів, які не бандуристи – вони про бандуру будуть мати досить стереотипне уявлення, я вже не кажу про людей, які далекі від музики. В Україні є повага до образу бандури, але не до самого інструменту. Бо повага – це значить обізнаність, цікавість, активність. А у нас бандуру люблять пасивно – тобто кажуть, що люблять, але ходять на інші концерти» – Анастасія Войтюк, арт-директорка Lviv Bandur Fest.

Анонси подій