Постаті

БУЛГАКОВ Володимир. Автор найважливішого голу «Карпат»

Володимир Петрович Булгаков народився 1 січня 1947 року у невеличкому селі Шатава неподалік Камянця-Подільського.

Змалечку хлопця приваблював футбол, тож не дивно, що вже у 17-річному віці він був одним із лідерів хмельницького «Динамо» й отримав запрошення до Києва. У столичному «Динамо» юному півзахиснику закріпитися не вдалося, хоч 1965 року він і став чемпіоном СРСР серед юнаків і був запрошений до складу юнацької збірної.

У 1966 році він переходить у «Карпати», де стане улюбленцем уболівальників і проведе шість успішних сезонів. Свій перший матч за «Карпати» Булгаков провів 20 серпня 1966 року проти калінінської «Волги». А загалом у складі «зелено-білих» зіграв 134 поєдинки, у яких забив 28 голів. Одному з них судилося стати найважливішим в історії «Карпат». 17 серпня 1969 року у фіналі Кубка СРСР, який проходив у Москві, Булгаков за рахунку 1:1 забив другий і переможний гол у ворота ростовського СКА. До сьогодні ця перемога залишається найбільшою в історії львівської команди.

Після «Карпат» Булгаков ще пограв у Луцьку, Миколаєві, Харкові та Херсоні, після чого присвятив себе тренерській роботі, спершу закінчивши Львівський державний університет фізичної культури, а згодом – Вищу школу тренерів у Москві. У 1984-1985 роках він повернувся у Львів тренувати СКА «Карпати», які двічі за його керівництва брали «бронзу» першої ліги союзного чемпіонату. У 1990 році Володимир Булгаков тренував уже відроджені «Карпати».

Після Львова Булгаков ще тренував «Корону» з польського Кельце, хмельницьке «Поділля» та рава-руську «Раву», з якою у 2002-му році став чемпіоном області. Планам повернутися у вищий ешелон українського футболу перешкодила раптова смерть – 18 травня 2003 року легендарний футболіст помер у Львові від серцевого нападу, назавжди залишившись в історії львівського футболу людиною, яка подарувала місту Кубок.

Постаті