Новини

Товариство «Любачівщина» святкувало 25-річчя

Товариство «Любачівщина» святкувало 25-річчя

Учора, 11 листопада, у Львівському Палаці мистецтв відбулися урочистості з нагоди відзначення 25-ї річниці Львівського обласного суспільно-культурного товариства «Любачівщина».

Про це повідомляє прес-служба Львівської ОДА.

«Тільки сильна держава, потужна нація, може  стверджувати, що захищає і шанує всіх українців, не залежно від того, де вони проживають. Це політика могутньої української держави, яка  створила 260-тисячну армію, яка чітко висвітлює свої питання у європейському просторі. Шануймо і бережімо це, не даймо можливості нічому нас розділити, бережімо нашу історичну пам’ять, ті місця, де покояться наші діди і прадіди, місця, де із зброєю в руках повстали українські партизани, захищаючи мирне населення. Торік більше дві сотні разів колективи Львівщини їздили із мистецькими програмами на територію сучасної Польщі, несли українське слово, українську пісню до тих людей, які сьогодні проживають на території сусідньої держави. Наступного року плануємо започаткувати програму, яка матиме за основу відновлення історичних пам’яток і передбачатиме матеріальні інвестиції в ту територію, яка пов’язана з українською історією », – звернувся до присутніх голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Відтак, обласному суспільно-культурному товариству «Любачівщина» оголошено Подяку голови облдержадміністрації.

Також із доповіддю про досягнення за чверть століття виступив голова товариства Богдан Парадовський. Опісля відбувся концерт колективів художньої самодіяльності.

Довідка

Любачівщина — українська етнічна територія в складі Республіки Польща, на якій здавна проживали українці. Суспільно-культурне товариство «Любачівщина» було засновано в лютому 1993 року. Воно входить до Об’єднання товариств депортованих українців «Закерзоння». Товариство «Любачівщина» організовує поїздки на рідні терени, з метою впорядкування цвинтарів, відзначення історичних дат і участі в панахидах на могилах воїнів УПА, видає друковані видання (часописи «Вісник Любачівщини», «Інформаційний бюлетень»). При товаристві діє хор.

Новини