Фотоекскурсії

В гостях у Івана Франка

Літературно-меморіальний музей Івана Франка у Львові розміщено у будинку, в якому письменник з родиною мешкав у 1902-1916 роках. Будинок було споруджено на придбаній Франком ділянці в районі Софіївка у «швейцарському» стилі за проектом будівничого Мартина Заходнього. Двоповерховий будинок був облаштований дуже скромно: опалення було пічне, освітлювався гасовими лампами, прості меблі.

Музей було відкрито 10 жовтня 1940 року, а його першим директором був син Івана Франка Петро. Щоправда, керував музеєм Петро Франко недовго, бо вже 29 червня 1941 року, після нападу Німеччини на СРСР, його було вивезено зі Львова нібито в евакуацію, і з цього моменту його доля невідома.

У львівському музеї Івана Франка є меморіальна і літературна експозиції. У меморіальній експозиції, що розташована у будинку письменника, максимально точно відтворено обстановку у якій жив Іван Франко і його сім’я. На першому поверсі є 5 експозиційних кімнат і передпокій, на другому поверсі —дві невеликі кімнати (синів і дружини).

У будинку поруч розташована літературна експозиція. Тут відтворено життєвий і творчий шлях письменника, експонуються його твори, портрети, фотографії, документи.

23 серпня 2011 року Львівському літературно-меморіальному музею Івана Франка надано статус національного.

Фото інтер’єрів музею – Роман Бречко

Фотоекскурсії