Новини

На Львівщині знайшли ливарну майстерню скіфів

Поблизу села Гончарівка Золочівського району, що на Львівщині, археологи натрапили на бронзоливарну майстерню ранньоскіфського часу (VII – VI ст. до н.е.).

Про це повідомляє Zolochiv.net.

Науковці, попри не зовсім сприятливу погоду, досліджували пам’ятку із кінця минулого тижня – вирішили не чекати весни, побоюючись, що її можуть пограбувати «чорні археологи».

«Ми виявили бронзоливарну майстерню ранньоскіфського часу (VII – VI ст. до н.е.). Це дуже цікаве, навіть унікальне поселення. Тут багато цінних знахідок від ранньої бронзи аж до скіфського часу. І не лише для цього регіону, а й усієї Східної Європи», – підкреслив науковий співробітник Охоронної археологічної служби Інституту археології НАН України «Подільська археологія» (м.Тернопіль) – Василь Ільчишин.

«Археологам дуже рідко вдається зафіксувати такі ливарні майстерні, тому це дуже важлива знахідка. Ми можемо припустити, що це сезонне поселення, де працювали майстри-ливарники. Плануємо зробити аналіз сировини, яку тут використовували і встановити звідки її сюди постачали: з Балкан чи Кавказу. Тут поруч є ліс і річка – тобто усі необхідні елементи для ливарні. Цікаво, що у цій ливарні ми виявили багато напівфабрикатів. Очевидно її працівники дуже швидко її залишили. Можливо до цього їх змусила якась серйозна небезпека, можливо природній катаклізм», – розповів старший науковий співробітник відділу археології раннього залізного віку Інституту археології НАН України – Денис Гречко.

Як додали археологи, після опрацювання, частина виявлених знахідок буде експонуватися у одному із музеїв на території Золочівського району.

Новини