Новини

Цьогоріч створено 19 об’єктів природно-заповідного фонду

Про створення національних природних парків «Бойківщина» і «Королівські Бескиди», появу нових об’єктів природно-заповідного фонду, а також влаштування цеху посіву та теплиць на базі Львівського лісового селекційно-насіннєвого центру розповів голова облради Олександр Ганущин, звітуючи сьогодні, 20 листопада, про третій рік роботи.

Про це повідомляє прес-служба Львівської облради.

Cтворення НПП «Бойківщина»

За словами голови облради, Національний природний парк «Бойківщина» заплановано створити в межах Турківського району на території ДП «Боринський лісгосп», ДП «Турківський лісгосп» та ДЛГП «Галсільліс» площею 12240 га.

У липні 2018 року Проект створення парку надісланий у Мінприроди України для прийняття наступних управлінських рішень. Станом на сьогодні Проект Указу Президента України перебуває на погодженні у Міністерстві фінансів України.

Створення НПП «Королівські Бескиди»

Майбутнійнаціональний природний парк «Королівські Бескиди» площею 8997 га буде розташовуватися в Старосамбірському районі.

Міністерство екології та природних ресурсів уже погодило клопотання про створення парку «Королівські Бескиди».

Проект створення парку розробляється Львівським національним університетом імені Івана Франка.

Створення нових об’єктів природно-заповідного фонду

Як наголосив Олександр Ганущин, протягом 2018 року Львівською обласною радою прийнято рішення про створення 19 об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 188,92 га:

-6 ботанічних пам’яток природи місцевого значення (точкові об’єкти) в межах міста Львова («Липа серцелиста», «Гінкго дволопатеве», «Метасеквоя», «Гінкго дволопатеве», «Бук східний», «Дуб великоплідний»);

-1ландшафтний заказник місцевого значення «Урочище Солониця» у Городоцькому районі,

-12 лісових заказників «Воля Якубова» у Дрогобицькому районі, «Ангелівка» у Буському районі, «Бачина» у Старосамбірському районі, «Білий берег» у Перемишлянського районі, «Верхнє» у Турківському районі, «Вислобоки» у Кам’янка-Бузького районі, «Гаївка» у Дрогобицькому районі, «Моршинське узлісся» у Стрийському районі, «Нивки» у Сокальському районі, «Під Закладом» у Миколаївському районі, «Підлипницький» у Жовківському районі та «Сможанка» у Сколівському районі.

Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр

На територіїЛьвівського лісового селекційно-насіннєвого центру реалізовується проект з влаштування цеху посіву та теплиць.

Вартість проекту – 86,2 млн грн. У 2018 році профінансовано – 9,5 млн грн.

Тут вирощуватимуть сіянці високопродуктивних лісових порід, сіянці біотичностійких порід.

Сумарна кількість вирощеного садивного матеріалу – 6 млн сіянців із закритою кореневою системою та 4 млн із покращеною кореневою системою.

У результаті виконання проекту буде отримано: наукові розробки та рекомендації щодо технології вирощування біотично стійких та високопродуктивних лісових порід; лабораторію лісового насінництва; лісовий розсадник для вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою виробничою потужністю 2,5 – 3 млн. штук; сіянці лісових порід із закритою кореневою системою; біотично стійкі лісові насадження на місці всихаючи ялинників у Карпатському регіоні Львівщини; плантації високопродуктивних лісових порід на території Львівщини, що підлягають залісненню.

«Залишилося кілька місяців і буде завершений унікальний і єдиний на всю Україну проект зі створення суперсучасного розсадника зі шведською технологією вирощування мільйонів саджанців лісових порід із закритою кореневою системою», – сказав очільник облради.

Підсумовуючи, Олександр Ганущин зауважив, що вищеназвані приклади як складові стратегії у галузі екології свідчать про активну діяльність Львівщини щодо збереження природного біорізноманіття в області. «У питаннях екології ми намагаємося бути максимально послідовними», – резюмував він.

Новини