Новини

Уряд виділив 197 тис. грн для музею Франка в Нагуєвичах

Згідно з розпорядженням Кабінету міністрів України від 7 листопада 2018 р. № 867-р «Деякі питання розподілу у 2018 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій», літературно-меморіальному музею Івана Франка комунального закладу Львівської обласної ради «Державний історико-культурний заповідник «Нагуєвичі» виділено 197 000 гривень для проекту закупівлі виключно фондового обладнання.

У коментарі IA ZIK директор заповідника Богдан Лазорак сказав: «Направду, тішимося усім колективом, наче ті малі діти. Особлива подяка, за серйозну підтримку проекту музейних хранителів, народному депутатові України Богданові Матківському, а також усім хто голосував в комітеті, окремо усім науковим працівникам та хранителю заповідника Ростиславу Хмілю, департаменту культури ЛОДА, і водночас тим, хто радив, як правильно вибирати і писати проекти».

За словами Б. Лазорака, на виділені кошти буде замовлено металеві шафи та полиці для експонатів, ролокасетні шухляди для картин, ікон та портретів, сейфи для цінних медалей і подарунків, меморіальних речей тощо.

«Тому гасло «Відроджуємо музейну справу разом заради збереження спадщини Франка!» має тепер і реальну підоснову, адже унікальні експонати будемо зберігати і досліджувати в європейських умовах», – зазначив Б. Лазорак.

Впродовж останнього року науково-дослідній та господарській команді ДІКЗ «Нагуєвичі» за підтримки партнерів з України та з-за кордону вдалося відродити фондову і наукову роботу. Внаслідок останніх експедицій, розвідок, комунікацій та обмінів збільшено кількість основних експонатів та допоміжних фондових одиниць на 4 000. Давні рукописи, портрети графів, невідомі метрики, етнографічні збірки, родинні архіви, спадщина з архіву роду Франків, сучасний живопис та приватні подарунки, які цьогоріч надійшли у фондосховище, посприяли стимулу до розробки окремої програми реорганізації фондів одного із ключових музеїв України, який від 1936 р. зародився в Нагуєвичах.

Новини