Новини

На Жидачівщині досліджують сакральну архітектуру

У сесійній залі Жидачівської районної ради відбулася конференція за проектом «Промоція сакральної архітектури Жидачівського району».

Проект реалізує районна рада в межах програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, якій сприяє Асоціація «Єврорегіон Карпати-Україна», з метою дослідження та промоції потенціалу сакральної архітектури Жидачівщини, як складової частини Карпатського регіону, для потреб туризму та підготовки основи для подальшої розробки туристичного маршруту.

Про це повідомив власкор IA ZIK з посиланням на відділ інформаційної діяльності і комунікацій з громадськістю апарату РДА.

Конференція розпочалася з благословення духовенства та вітального слова голови Жидачівської районної ради Ігоря Коса і заступника голови Жидачівської райдержадміністрації Віри Корецької.

Проект презентувала начальник відділу роботи з територіями, політичними партіями та громадськими організаціями районної ради, координатор проекту Віра Янклевич. За її словами, в районі вже проведено дослідження потенціалу сакральної архітектури Жидачівщини, створено базу даних наявних сакральних туристичних об’єктів, видано повноколірний путівник «Сакральна архітектура Жидачівського району», зібрано понад 1100 кольорових фото на електронних носіях, зібрано архівні чорно-білі фото на паперових носіях, обстежено 128 храмів Жидачівщини тощо.

Конференцію продовжила пізнавальна і змістовна доповідь «Охорона і збереження дерев’яної сакральної архітектури в Україні» завідувача відділу охорони і популяризації культурної спадщини історико-культурного заповідника «Стільське городище», головного редактора журналу «Наша спадщина», члена Національної спілки журналістів України, уродженця с. Кнісело Жидачівського району Андрія Левика.

Про участь церкви у збереженні дерев’яної сакральної архітектури розповів референт-секретар відділу архітектури, культури та сакрального мистецтва Стрийської єпархії УГКЦ о. Роман Дячишин, про храми релігійних громад Жидачівщини і їхню туристичну привабливість – доктор географічних наук, доцент кафедри туризму Національного університету «Львівська політехніка» Тетяна Божук.

З досвідом Польщі у збереженні дерев’яної сакральної архітектури на прикладі Сяноцького повіту аудиторію ознайомив Пйотр Мазур, представник відділу промоції повітового староства в Сяноку.

У ході обговорення цієї важливої теми учасники конференції зійшлися на тому, що Україна має чи не найбільше пам’яток сакральної архітектури серед країн Європи і світу, які необхідно оберігати й широко популяризувати, адже це яскраве свідчення глибоких коренів української національної культури, нашої духовності, які не змогли підірвати й знищити жорстокі репресії окупаційного радянського режиму й нещадний Голодомор – геноцид українського народу. Читайте більше тут: https://zik.ua/news/2018/11/23/u_zhydachivskomu_rayoni_realizovuyut_proekt_z_doslidzhennya_i_promotsii_1454311

Новини