Новини

Скульптури Пінзеля постануть у 3D-моделях

У музеї Пінзеля сканують 300-річні скульптури, аби створити тривимірні моделі. Проект «Пінзель. A.R.» реалізовує Мистецька рада «Діалог» спільно із Львівською галереєю мистецтв.

Сканують і фотографують скульптури галицького Мікеланджело у межах проекту «Пінзель. A.R». Кожен твір потребує більше 2 тисяч світлин з різних ракурсів, пише zaxid.net.

«Кожна скульптура є унікальна і потребує свого підходу. Є твори, для яких достатньо використовувати тільки фотоапарат, є ті, які потребуть 3D- сканера», розповідає Роман Гук, технічний директор проекту «Пінзель. A.R.».

Роман Гук без сну працює уже добу, саме стільки часу треба на сканування одного шедевру. Зараз відфотографовує святого Йосифа, який стояв у храмі Городенки. Після роботи Романа черга Марії, вона опрацьовує відсканований матеріал і фотографії, зводить їх у тривимірну модель.

«Деталізація, яку ми отримуємо, це є 0,25 міліметра чіткість, тобто ми кожних 0,25 міліметра маємо інформацію про кожну точку скульптури. Відповідно, це великі файли», пояснює Марія Киселенко, 3D-моделер.

Така деталізація дозволила видрукувати на 3D-принтері копії скульптур у мініатюрі. Їх хочуть розмістити у різних закладах культури Львова.

Відскановано вже 13 скульптур, обіцяють ще 5. Такий проект дозволить глядачеві віртуально побачити спадщину Пінзеля, не виходячи з дому, а для реставраторів поможе відслідковувати руйнування і стан раритету.

«Скульптури руйнуються і ми розуміємо що для реставраторів дуже важливо буде побачити їх настільки деталізовано, як це ми робимо скани, щоб потім мати можливість їх відреставрувати», каже голова Мистецької ради «Діалог» Григорій Семенчук.

До кінця листопада автори проекту запустять сайт, наразі лише бета-версію. Тоді ж буде доступний і мобільний додаток. А на дальшу перспективу хочуть відсканувати усю спадщину Пінзеля.

Новини