Новини

У Музеї Франка відкрили «Кухню родини Франків»

У Львівському літературно-меморіальному музеї Івана Франка сьогодні відбулася надзвичайна подія – відкриття нової експозиції «Кухня родини Франків». Про це повідомляється на ФБ-сторінці музею Дім Франка – Franko House.

Було тепло, затишно, смачно і гамірно, як, напевно, й було за життя письменника та його сім’ї у цьому Домі.

Під час урочистого відкриття франкознавиця Наталя Тихолоз розповіла про кулінарні уподобання Івана Франка та його родини, їхні сімейні традиції та звичаї. Наукові працівники музею Віола Чернієнко, завідувачка експозиційного відділу, та головний художник Олександр Дворський розповіли про принципи створення нової експозиції.

На кухні Франкового дому запалили свічку від сторічних (!) сірників, які колись берегиня  музею, найавторитетніша працівниця Віра Бонь принесла до експозиції.

Колектив Музею сердечно дякує панові Ставросу Куріерісу, директорові ресторану «Франкова кузня», Петрові Пуняку, проектному менеджерові ресторану, та Олегові Стецю, дизайнеру, – за сприяння та фінансову допомогу у створенні експозиції «Кухня родини Франків».

Музейники також щиро вдячні нащадкам Франкового роду, зокрема, Марті Гуменецькій, Олі Чуквінській, Любові та Петрові Галущакам, за кухонне начиння та родинні побутові речі, що займуть гідне місце на кухні Франкового дому. А також вдячні усім небайдужим людям, які принесли до нової експозиції давні родинні речі.

Новини