Новини

Міжнародний день гір відзначили на Львівщині

Сьогодні, 11 грудня, Львівщина відзначає Міжнародний день гір. З цієї нагоди у Центрі Митрополита Андрея Шептицького відбувся захід «Безпека зимових мандрів в горах».

Привітав учасників перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський,  повідомляє прес-служба Львівської ОДА.

«Львівщина має унікальний ресурс, адже п’ята частина  області – це гірська територія. І це ми розуміли коли проводли аналіз території  і окремо після Стратегії розвитку Львівської області 2020 року спільно з депутатами та експертами ми напрацювали Стратегію розвитку гірських територій. Серед завдань стратегії – облаштування туристичних маршрутів, організація гірських велоперегонів,  розвиток велотуризму, ознакування туристичних маршрутів та інші. Важливо і те, що з  1700 кілометрів доріг які ми відремонтували або побудували, 360 з них знаходиться в гірських територіях. Також понад 300 різноманітних інфраструктурних проектів за останні півтори  роки  були реалізовані в гірських територіях. І ця вся інфраструктура потребує загального розвитку і дуже важливо, щоб в цих місцях були ті люди, які і ідейно і практично можуть розвивати цю територію.  Адже потенціал гірських територій – це ще одна можливість для зросту області», – зазначив Ростислав Замлинський.

В межах заходу своїм досвідом та знаннями ділились експерти та мандрівники, які розповіли про те, як організувати та зібратися в похід, важливість безпеки туристів у зимових горах. Окрім цього, спікери розповіли про методи уникнення травматизму під час зимових сходжень та особливості домедичної допомоги при травмуванні.

Зазначимо, що Міжнародний день гір – це міжнародне свято, встановлене Генеральною Асамблеєю ООН. Відзначається щороку 11 грудня, починаючи з 2003 року. Свято було проголошено 20 грудня 2002 року на 57-ій сесії Генеральної Асамблеї ООН, коли підводилися підсумки проголошеного ООН Міжнародного року гір.

У резолюції Генеральної Асамблеї запропоновано світовій спільноті організовувати цього дня заходи, які пропагують значення стабільного розвитку гірських регіонів.

Новини