Постаті

МЕЛЬНИК Ігор. Взаємна любов зі Львовом

Знаний і шанований львовознавець Ігор Володимирович Мельник народився у Львові 8 липня 1952 року. З 1969 після закінчення Львівської середньої школи №28 вчився у Львівському політехнічному інституті, працював інженером-конструктором.

З початком українського відродження став активним громадським діячем.

У 1988 році виступив з ініціативою створення та організував Товариство рідної мови ім. Т. Шевченка (теперТовариство «Просвіта») у Львові, яке з лютого 1989 р. стало всеукраїнським. Багатолітній член центрального правління та Головної ради, член Львівської обласної ради Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка. 13 червня 1988 року був ініціатором та відкрив і вів перший у Львові та й в сучасній Україні масовий політичний мітинг біля пам’ятника Іванові Франку. В 1988—1989 брав участь в роботі ініціативних груп з створенняНародного фронту та Руху, член першого Львівського проводу Народного Руху України (1989-1991) та делегат Установчого з’їзду Руху у вересні 1989. Надавав допомогу у створенні та в діяльності українських організацій в Росії, Білорусі, Литві, Естонії, Якутії та ін.1990-1994 — депутатЛьвівських обласноїтаміської радпершого демократичного скликання. 1998 –2002 роки – депутат Львівської міської ради III скликання.

Не менш активно Ігор Мельник працював у журналістиці. З травня 1998 – у львівській щоденній газеті«Поступ», де працював керівником інформаційного відділу, заступником головного редактора. У 2006-2011 – редактор часопису«Галицька брама». На громадських засадах – заступник головного редактора журналу «Річ». У2002-2005 був заступником редактора журналу«Місто». Вів авторську сторінку про історію Львова в газеті «Новий Погляд». В останні роки життя був одним зі стовпів сайту «Збруч».

Помер львовознавець у своєму улюбленому Львові 2 грудня 2017 року. Похований на Личаківському кладовищі.

Найбільший пам’ятник по собі Ігор Мельник залишив у вигляді десятка книг з історії Львова, описавши тисячі його вулиць, будинків, храмів. Сьогоднішнє і наступні покоління львів’ян вивчатимуть своє місто, зокрема, за науково-популярними книжками Ігоря Мельника.

Постаті