Новини

У Львові обговорили співпрацю в Карпатах

Сьогодні, 27 грудня, в межах конференції “Cпівпраця в Карпатах: успіхи 2018 року і перспективи розвитку” відбулося підбиття підсумків реалізації Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад у 2018 році.

Організатор – Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна», інформує прес-служба Львівської облради.

У заході взяли участь голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, народний депутат України Оксана Юринець, представники органів місцевого самоврядування, обласних державних адміністрацій і неурядових організацій із Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Чернівецької областей.

«Співпраця в Карпатах активно нами створюється. Вважаю, що 107 поданих заявок в рамках конкурсу підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, 32 – проекти-переможці, які вже реалізовані, –  це дуже добрий показник. Ми з упевненістю дивимося вперед – наступного року маємо цей самий конкурс, котрий підтверджений вже бюджетними внесками, а також матимемо схожий конкурс за ідеологією коштом вже державної скарбнички. Тобто, як мінімум удвічі нарощуємо можливості для співпраці і підтримки ініціатив у Карпатах», – розповів Олександр Ганущин.

Крім того, очільник облради подякував Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна» і усім, хто долучився до втілення в життя задуманого.

Варто зауважити, що Олександр Ганущин серед інших відзначив проект «Гуцульська мода», реалізований Косівською і Вижницькою районними радами.

За словами голови Косівської районної ради Павла Ванджурака, реалізований проект «Налагодження міжрегіональної співпраці як можливість реалізації історико-культурної спадщини за межами етнорегіону Гуцульщина» був покликаний популяризувати культурну спадщину за межами етнорегіону. «У рамках проекту проведено реконструкцію одягу, організовано тематичну виставку та покази етноодягу», – повідомив він.

Додамо, що в межах конференції відбулося нагородження кращих проектів та презентація нових конкурсів на 2019 рік. Зокрема, оголошено конкурсний набір Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад на 2019 рік, а також конкурс журналістських робіт «Кращі практики місцевого розвитку в Карпатах», фотоконкурсу «Карпатська магія Різдва».

Окрім того, Обласна асоціація місцевих рад «Ради Львівщини» презентувала Програму підтримки співробітництва територіальних громад, яка стартує наступного року на Львівщині.

Довідково:

Програма підтримки ініціатив місцевих карпатських громад є унікальною конкурсною програмою, що реалізується на території одразу 4 областей Карпатського регіону.

Програма реалізується Асоціацією «Єврорегіон Карпати – Україна» (організатор конкурсу) і фінансується за рахунок коштів обласних бюджетів Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Чернівецької областей, компанії ДТЕК, ПрАТ «Моршинський завод мінеральних вод «Оскар».

У 2018 році в рамках Програми реалізовано 32 проекти загальним бюджетом близько 9 млн грн (фінансування з місцевого бюджету областей – 5,6 млн грн).

Новини