Новини

Голова облради оглянув ремонт вежі в Підкамені

Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин сьогодні, 9 січня, на Бродівщині провів робочу нараду щодо реалізації проекту «Транскордонний паломницький маршрут як інструмент промоції спільної історико-культурної спадщини в українсько-польському прикордонні», який реалізується на території цього району і передбачає зокрема, відновлення вежі Підкамінського монастиря.

Про це повідомляє прес-служба Львівської облради.

За словами Олександра Ганущина, вже через тиждень матимемо перші плани щодо виконання робіт. «Сподіваюся, що в межах півроку ми вийдемо на реалізацію більше третини цього проекту, який плануємо здати в 2020 році. Відтак всі туристи, відвідуючи вежу Підкамінського монастиря, зможуть насолоджуватися краєвидами нашої країни. До речі, очікується, що в добру погоду з оглядової вежі можна буде побачити Почаївську лавру», – поінформував очільник облради.

Як розповіла виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна» Галина Литвин, проект «Транскордонний паломницький маршрут як інструмент промоції спільної історико-культурної спадщини в українсько-польському прикордонні» стартував у жовтні 2018 року. «Цей осінній період став етапом підготовки до реалізації проекту: ми створили проектну команду, провели конференцію-відкриття, де поділилися баченнями яким чином працюватимемо упродовж наступних років. Відповідно кожен з партнерів проекту розпочав діяльність над своєю частиною. Наприклад, на території України головним партнером проектом є Асоціація «Єврорегіон Карпати-Україна», а партнером – департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА. Дуже тішимося, що департаменту вдалося провести тендер і підписати договір з підрядником», – зауважила вона.

Говорячи про графік проведення робіт та завдання на 2019 рік, Галина Литвин підкреслила: «Для себе ми плануємо кошти першого траншу (30% від загальної вартості проекту або понад 340 тис євро для української сторони) використати і відзвітуватися про них упродовж І півріччя, аби змогти подати запит уже на наступний транш», – пояснила вона.

Крім того, Галина Литвин нагадала, що загалом вартість проекту – понад 1,8 млн євро. «Із цієї суми – на реконструкцію монастиря в Підкамені виділено 807 тис євро, власне на реставрацію, і 15 тис євро на облаштування туристичної інфраструктури, щоб цей об’єкт служив центром паломницького туризму. Відповідно до проектно-кошторисної документації передбачається реставрація вежі монастиря у Підкамені і вона триватиме упродовж двох років реалізації проекту – до вересня 2020 року», – розповіла вона.

Варто зауважити, що в межах проекту «Транскордонний паломницький маршрут як інструмент промоції спільної історико-культурної спадщини в українсько-польському прикордонні» з польського боку планується реставрувати костел Святої Ядвіги в Мокободах і костелу Різдва Пресвятої Діви Марії в Голублі.

Нагадаємо, що проект «Транскордонний паломницький маршрут як інструмент промоції спільної історико-культурної спадщини в українсько-польському прикордонні» втілюється в життя Асоціацією “Єврорегіон Карпати – Україна” в Бродівському районі у межах Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014-2020.

Новини