Новини

У Львові вшанували матір митрополита Андрея Шептицького

Учора, 27 січня, у Львівська Духовна Семінарія Святого Духа УГКЦ мистецьким заходом «Молитва до Митрополита – Софія» вшанували матір братів Шептицьких – Софію з Фредрів графиню Шептицьку. Постать цієї жінки виняткова, свідченням цього є її життя і життєвий шлях її дітей, двоє з яких стали велетнями Христової Церкви. Вона своєю непохитною вірою, невгасною надією і жертовною любов’ю, зуміла влити у серця своїх синів любов до Бога і до ближніх.

Про це у Фейсбуці написав науковець, доктор філософії Іван Матковський – працівник кафедри політології та міжнародних відносин НУ «Львівська Політехніка», повідомляє IA ZIK.

Усіх присутніх поблагословив митрополит Львівський, високопреосвященний владика Ігор Возьняк. Для того, щоб краще пізнати постать жінки-мами, зі сцени лунали музичні твори у виконанні духового оркестру Львівської ССД, оперної співачки Софії Соловій та хорової капели «Дударик» під керівництвом маестро Дмитра Кацала. Організувала це чудове дійство Олена Білоус.

«Графиня Шептицька виховала провідників Української Католицької Церкви та видатного генерала Війська Польського, який на чолі Легіонів у 1916 році звільнив Варшаву від російської армії і став на чолі відновлення незалежності Польщі. Це вона виховала ще інших двох синів – Леона і Олександра – замордованих більшовиками і фашистами за те, що відмовились стати перед окупантами на коліна.

Їх дочки підуть в монастирі, сина семінариста замордують в Катині, а зять буде піднесений на вівтарі як блаженний. Дочка видатного представника польської літератури і польська патріотка підтримала вибір своїх двох синів піти в середовище русинів-українців, щоб відродити для них дідівську Церкву. До самої смерті всіма силами підтримувала Митрополита Андрея і допомагала йому чим тільки могла. В день пам’яті жертв Голокосту, 27 січня, багато говорили за Шептицьких, як тих, хто врятував сотні галицьких юдеїв. Це Софія Шептицька і її материнське виховання рятувало жертви тоталітарних режимів. Її постать ще буде гідно оцінена», – зазначив Іван Матковський.

Новини