Новини

«Майбутнє лісу у твоїх руках»: на Львівщині триває акція

В області впродовж минулого тижня відбувалися різноманітні ознайомчо-пізнавальні заходи в межах акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» , повідомляє прес-служба Львівської ОДА.

21 березня 2018 року, з нагоди Міжнародного дня лісу, працівники ДП «Сколівське лісове господарство” провели навчальну лекцію-урок у класі біології для учнів 7-8 класів Сколівської академічної гімназії та членів учнівського лісництва.

Відзначають Міжнародний день лісу з метою привернення уваги суспільства, особливо молоді, до важливості лісів для всього людства, а також на необхідності дбайливо і з пошаною до них ставитися.

Школярі також поділилися з лісівниками своїми здобутками в охороні природи. За порадою і при допомозі вчителів-наставників вони створили шкільний екологічний патруль, який слідкує за чистотою, благоустроєм.

Відтак, діти просять власників домогосподарств наводити і підтримувати порядок на вулицях. У Сколівській академічній гімназії вже багато років працює учнівське лісництво.

У межах заходів «Майбутнє лісу в твоїх руках» в школах Бродівського району відбулася акція «Будиночок для птаха». У весняну пору року юні природолюби – учні загальноосвітніх шкіл допомагають лісівникам дбати про пернатих друзів: де необхідно, вивісити штучні будиночки для птахів, оберігати їх від браконьєрів, не турбувати під час гніздування і насиджування яєць.

Найбільш активними виявилися школярі учнівського лісництва Бродівській ЗОШ І-ІІІ ступенів. Мета акції – практична допомога птахам: виготовлення та розвішування шпаківень на території школи і шкільного лісництва; залучення до природоохоронних акцій дітей та молоді; інформування населення про актуальність екологічних питань. Відтак, розвішали 100 шпаківень, які діти виготовили на уроках праці. Старшокласники разом з лісівниками Бродівського лісництва повісили шпаківні в масивах Бродівського лісництва.

Долучились до Акції «Будиночок для птаха» і на Жовківщині. Члени Соснівського шкільного лісництва (учні з 6,7,8 та 9 класів Червоноградської ЗОШ №14) виготовили 15 шпаківень. Ці «хатинки» для птахів вони розмістили у лісі.

Окрім того, для школярів організували екскурсію цехом, в якому добувають лісове насіння.

Так, 23 березня ДП «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр» відвідали учні 7-А класу, середньої загальноосвітньої школи №41 м. Львова. У цей час у насіннєвому центрі відбувається переробка шишок сосни звичайної. Отож, відвідувачі мали можливість своїми очима побачити як проходить виробничий процес та спостерігати за роботою цеху переробки на практиці.

Також 23 березня в лісорозсаднику ДП «Боринське лісове господарство» відбулася екскурсія для учнів 8-9 класів Завадівського та Боринського НВК та Лосиненської ЗОШ в межах «Майбутнє лісу у твоїх руках» та в межах Марафону актуальних робітничих професій, що проводить Турківська районна філія Львівського обласного центру зайнятості.

Школярам розповіли про особливості діяльності підприємства, про основні функції лісу та його значення в житті людини та ознайомили із специфікою роботи в лісовій галузі. Оглянувши теплиці та короби учні побачили як вирощується декоративний садивний матеріал для озеленення (процес живцювання) та сіянці, які використовують для створення лісових культур – від насінини до трьохрічних сіянців.

Новини