Новини

На Львівщині побудують вольєр для зубрів

ДП «Сторожинецьке ЛГ» з робочим візитом відвідала делегація з Львівської області, до якої увійшли депутати та працівники апарату Сокальської районної ради, Великомостівської міської ради, спеціалісти ДП «Жовківське лісове господарство» Львівського ОУЛМГ, екологи, громадські діячі.

Мета візиту – ознайомитися з досвідом Сторожинецького лісгоспу у створенні та забезпеченні ефективного функціонування вольєру для утримання маточного поголів’я зубра європейського, повідомляє БукІнфо.

За зразком і досвідом сторожинецьких лісівників аналогічний вольєр з’явиться і на Сокальщині, де якраз створюють новий національний природний парк «Надбужжя» імені Блаженнішого Любомира Гузара. В межах НПП планують облаштувати розплідник для зубра європейського.

Побудований сторожинецькими лісівниками у 2014 році, сьогодні це єдиний в Україні вольєр, де в напівдиких умовах, у повному достатку під охороною лісівників проживають зубри – 7 дорослих особин, завезених з лісів Вінниччини та з Миколаївського зоопарку, а також двоє маленьких зубренят, народжених тут минулого року. За задумом, зубрів з вольєру випускатимуть в природне середовище, щоб відновити місцеву популяцію лісового велетня.

«Плануємо організувати роботу аналогічного вольєру на теренах нашого району, бо нам також важливо турбуватися про збереження і розвиток довкілля, примноження фауни наших лісів», – зазначає Андрій Сенюк, голова постійної комісії Сокальської районної ради з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології, раціонального природокористування та розвитку сільських територій.

«Ми багато чули про цей унікальний об’єкт – величезний вольєр для зубрів у передгір’ї Карпат, який по праву є гордістю не тільки наших колег зі Сторожинецького лісгоспу, не лише Буковини, але й всієї країни. Тому нам дуже важливо безпосередньо на місці побачити вольєр, детально дізнатися про особливості його роботи», – додає Ігор Слободяник, лісничий В’язівського лісництва ДП «Жовківське лісове господарство».

Гості з Львівщини цікавилися питаннями охорони вольєру, територія якого у 80 гектарів огороджена спеціальною сіткою довжиною у 4 кілометри, здатною витримати масивну навалу тварин. Крім цього, вздовж загорожі встановлено додатковий захист – систему «електропастух».

Новини