Новини

Як Львів святкував Китайський Новий рік

Ввечері, 4 лютого, у серці древнього Львова – на пл. Ринок, львів’яни та гості міста вже вдев’яте зустріли «Новий рік за місячним календарем» – Китайський Новий рік.

Китайський Новий рік є найдовшим і найважливішим святом у китайському місячному календарі. Його дата визначається на основі місячних фаз у день другого молодика після зимового сонцестояння. Ці дні зазвичай перетворюються на фестиваль, який традиційно починається в перший день першого місяця китайського календаря і закінчується Святом ліхтарів, яке настає на 15-й день святкувань, повідомляє IA ZIK.

Свято офіційно відзначають у багатьох країнах світу. Воно є основним для: Китаю, Гонконгу, Індонезії, Макао, Малайзії, Філіппін, Сінгапуру, Тайваню, В’єтнаму. Окрім того, спостерігається значний вплив цього фестивалю та його традицій на святкування схожих новорічних подій у суміжних із Китаєм культурах (японській, корейській, монгольській, тибетській та ін). Крім того, Місячний Новий рік завдяки поширенню китайських емігрантів у всьому світі святкують і у інших, далеких від Китаю, країнах. Також Китайський Новий рік зустрічають в Україні – у Львові цьогоріч його зустріли вже вдев’яте.

Увечері, 4 лютого, львівська площа Ринок перетворилася на великий барвистий майданчик масових гулянь. Вогняне та світлове шоу, хода новорічних китайських драконів, китайські лед-роботи, виступи вокальних та танцювальних колективів створювали незабутню атмосферу свята древньої культури. А ще її доповнювали напої виготовлені за прадавніми китайськими рецептами, майстер-клас з приготуванню традиційних китайських страв, дегустації, конкурси та вікторини.

Організаторами заходу вкотре виступила Міжнародна громадська організація «Культурно-дослідницький центр України та Китаю «Ланьхва». Подія відбулася за підтримки посольства КНР в Україні та Міністерства культури КНР, а також за сприяння Львівської міської ради та Львівської обласної державної адміністрації.

Новини