Новини

У Львові відкрили пам’ятну дошку Устиму Голоднюку

До п’ятої річниці трагічних подій на Майдані, сьогодні, 19 лютого, у Львівському державному ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут відкрили пам’ятну дошку Герою України, Герою Небесної сотні – Устиму Голоднюку. Новітній Герой упродовж 2008 – 2011 років навчався у цьому навчальному закладі.

Про це повідомляє прес-служба Львівської облради.

Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин у своєму слові закликав ліцеїстів різних років пам’ятати свого побратима – Героя України Устима Голоднюка і рівнятися на нього. «Пам’ятаємо, що справа Героїв Небесної сотні, за яку вони віддали життя, ще не завершена. Ще дуже багато треба зробити. Понад усе – втримати спільно відновлену в 1991 році Українську незалежну державу. Це завдання вирішувати усім нам. Переконаний, що цей іспит ми складемо. Вічная пам’ять Героям Небесної сотні!», – сказав очільник облради.

Батько Устима Володимир Голоднюк, згадуючи свого сина, підкреслив, що саме Львівський державний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут зробив з Устима справжнього воїна, захисника і патріота.

Довідково:

Устим Володимирович Голоднюк (12 серпня 1994, м. Збараж, Тернопільська область, Україна — 20 лютого 2014, Київ, Україна) – громадський активіст Євромайдану, боєць 38 сотні самооборони майдану. Герой України.

Навчався у Збаразькій ЗОШ № 2. Упродовж 2008 – 2011 років навчався у Львівському державному ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут (3 рота, 2 взвод). Навчався у «Бережанському агротехнічному інституті».

Був захисником Майдану з листопада 2013 року. 30 листопада був побитий, на потилиці був шрам, наклали 12 швів. Щойно рани зажили, знову поїхав на Майдан. Належав до 1-ої, 19-ої, пізніше 38-ої сотень. 20 лютого 2014року внаслідок вогнепального поранення в голову загинув. Отримав його, допомагаючи забирати загиблих біля горішнього виходу станцїї метро Хрещатик. Куля ввійшла йому до потилиці, пробивши блакитну миротворчу каску, і вийшла над правим оком. Коли його доправили до готелю «Україна», лікарі вже не могли допомогти хлопцю.

Устиму Голоднюку присвоєно Звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (21 листопада 2014, посмертно) – за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності. Нагороду отримав батько Устима Володимир Голоднюк 20 лютого 2015 року з рук Петра Порошенка в річницю подій на вулиці Інститутській.

Новини