Новини

Присвячену Небесній Сотні виставку відкрили у Сокалі

У Сокальській філії Львівського музею історії релігії музеї «Людина. Земля. Всесвіт» із 20 лютого експонується оновлена виставка під назвою «З любов’ю до України», а також проводяться тематичні екскурсії «Пам’яті Героїв Небесної сотні».

Як розповідають працівники музею Сокаль FM, на ній вже побували чимало школярів не лише зі Сокаля, а й цілого району. Власне, експозицію приурочили лютневим дням,в які згадуються Герої Небесної сотні, і тепер вона діє на постій основі, повідомляє Голос Сокальщини.

Про експонати виставки й інші деталі нам розповіли працівниці музею «Людина. Земля. Всесвіт»: зберігач фондів музею Іванна Веклин та молодший науковий співробітник музею Христина Веклин. Саме вони проводять екскурсії цією тематичною виставкою. Дівчата розповідають, що особливо цінними експонатами для екскурсії є особисті речі захисників України. Наприклад, особистий пропуск «Правого сектору», «Новий Заповіт і Книга псалмів» історика й активного майданівця Володимира Кривошея. Ця книга постійно перебувала в нагрудній кишені біля його серця, супроводжувала і оберігала під час всіх подій на Майдані.

Ще одні пам’ятні речі принесли бійці десятої Сокальської сотні. Звісно, на виставці є пам’ятка про полеглих героїв зі Сокальщини: Віктора Сивака, Валентина Прихода і Романа Галаса. Серед всього ще й прапори, привезені з АТО, з підписами атовців, а ще бойова граната.

Створив низку робіт, присвячених темі Майдану і митець, директор музею «Людина. Земля. Всесвіт» Анатолій Покотюк. Не зміг залишитись осторонь. Тут ви зможете побачити і дерев’яну скриньку, і картини. Усі роботи вирізняються символізмом, кожна по-своєму.

Важливе значення для екскурсій, як стверджують працівники музею, має праця кандидата наук, члена Національної Спілки журналістів України Володимира Панчишина «Молитви до Небесних Сил за захист українського народу». Ця книга-реквієм містить багато детальної інформації про Героїв Небесної сотні та велику кількість ілюстрацій.

Тематичні екскурсії на цю виставку відбуваються постійно. Приходять і дорослі, але більше діти. За тиждень побувало чимало школярів району. Вони активно реагують на експонати, менші – менш активно, старші – активніше. Чи не найбільше зацікавленості саме у дітей викликають речі з АТО, вони люблять їх розглядати, фотографуватися з ними. Типово, що хлопцям до вподоби щити/бити. Екскурсоводи ж для себе виокремлюють роботи Анатолія Покотюка, кажуть, що увага до найменших деталей, – розповідають Іванна та Христина Веклин.

Виставка у Сокальському музеї «Людина. Земля. Всесвіт», присвячена Героям Небесної сотні, триває, діє на постійній основі, тож музейники запрошують завітати до них, аби віддати шану полеглим.

Новини