Новини

Енергетики Львівщини готують нові оселі для лелек

Чотирнадцятий рік поспіль енергетики готуються до прильоту лелек – встановлюють для них безпечні оселі на опорах ліній електропередач, адже пернаті полюбляють гніздитися на електроопорах, що наражає їх на небезпеку загибелі від струму. Крім того, таке сусідство призводить до коротких замикань та перерв в електропостачанні споживачам.

Цього року працівники ПрАТ «Львівобленерго» встановлять 83 платформи під лелечі гнізда у Буському, Золочівському, Радехівському, Яворівському, Городоцькому, Пустомитівському, Жовківському, Миколаївському, Жидачівському, Кам’янка-Бузькому, Бродівському, Перемишлянському, Стрийському, Турківському, Сколівському та інших районах, повідомляє Яворів.інфо.

Енергетики встановлюють нові помешкання для лелек від осені до кінця березня (до прильоту птахів). Спочатку знімають гніздо, яке є на повітряній лінії, монтують платформу за допомогою спеціального кріплення, тоді на неї кладуть хмиз із гнізда, аби лелека мав основу для будівництва.

За 14 років працівники ПрАТ «Львівобленерго» облаштували майже 1500 безпечних домівок для лелек на опорах ліній електропередач.

Новини