Новини

У Львові відкриють музей Гідності

На сесії Львівської міської ради сьогодні, 11 березня, депутати створили комунальну установу «Меморіальний музей Гідності».

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Згідно з рішенням, управлятиме новоствореним комунальним підприємством управління культури ЛМР. Воно має розробити та затвердити статут комунальної установи «Меморіальний  музей Гідності» та зареєструвати її до 1 вересня 2019 року. Утримуватимуть музей коштом міського бюджету.

«Сьогодні той момент, коли цей музей має постати і виконувати ряд функцій. З одного боку він має бути інтерактивний, мистецький, з іншого туди мають приходити люди, діти, студенти, знайомитися з героями новітнього часу», – зазначив заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.

Створення такого музею у Львові підтримала, зокрема, дружинина героя Небесної Сотні Андрія Дигдаловича – Наталія.

Розташується меморіальний музей у будівлі кінотеатру «Дзвін», що на вул. Шептицьких, 45, позаду пам’ятника Степанові Бандері. Вже під час сесії ухвалу доповнили, зазначивши, що будівля кінотеатру від державного комунального підприємства «Дзвін» перейде до новоствореної комунальної установи.

Нагадаємо, депутати уже розглядали питання щодо відкриття Меморіального музею Гідності в будівлі

кінотеатру «Дзвін». Тоді начальниця управління культури Наталія Бунда зазначила, що нині кінотеатр не здійснює діяльності та не має обладнання, а в трудовому колективі всього одна людина – директор.

Втім, депутат-свободівець Андріян Гутник зазначив, що колектив кінотеатру «Дзвін» перебуває у судовій тяганині за приміщення. Аби новий музей не був обтяжений судовими справами, депутати вирішили до з’ясування усіх обставин перенести розгляд цього питання. Нині ще інший депутат-свободівець Андрій Карбовник пропонував відкрити у будівлі кінотеатру музей Степана Бандери.

Втім, 53 депутати все ж підтримали рішення про відкриття там Меморіального музею Гідності.

Зазначимо, кінотеатр «Дзвін» збудували у 1950-х роках замість зруйнованого під час II Світової павільйону кінотеатру «Ґражина». Він був першим літнім кінотеатром. Згодом його перейменували на «Маяк», і він спеціалізувався на показі індійських фільмів. Сучасну назву «Дзвін» кінотеатр отримав вже у роки незалежності.

Новини