Новини

Виставку врятованих скарбів відкрито у Винниках

Сьогодні, 11 березня, перший заступник голови Львівської обласної ради Андрій Білоус взяв участь у відкритті унікальної виставки археологічних артефактів «Врятовані скарби України», яка розташована у виставковій залі КЗЛОР «Історико-краєзнавчий музей».

Про це повідомляє прес-служба Львівської облради.

На виставці представлені знахідки трипільського посуду, металообробна майстерня ранньозалізного періоду, рідкісні для нашої території провінційно-римські імпорти кінця І – середини ІІ ст. н. е., цінні для Європи бронзові казани з могильника римського часу Карів-І, меч каролінгського типу Х ст., який було передано Історико-краєзнавчому музею 5 березня у Національному заповіднику «Софія Київська».

Унікальний взірець середньовічного зброярського мистецтва, знайдений на Львівщині, намагалися нелегально вивезти за межі України, на щастя на естонській митниці порушників було затримано, а меч «епохи вікінгів» передано на реставрацію в Національний науково-дослідний реставраційний центр України.
Оздоблення та символіка свідчать про те, що меч міг належати військовій еліті, а характерні втрати срібної інкрустації, деталей декору – що його використовували протягом тривалого часу, можливо, передавали в спадок як реліквію. Відтепер ця унікальна річ буде експонуватися у цьому музеї.

“Сьогодні ми ще на один крок глибще пізнаємо нашу історію. Дуже приємно, що такі знахідки, унікальні в Україні, представлені та зберігатимуться у нашому історико-краєзнавчому музеї. Дякую усім, хто долучився до такої важливої події: археологам, керівництву та колективу музею”, – наголосив Андрій Білоус.

Отож, експозицію виставки  археологічних артефактів «Врятовані скарби України» можна буде оглянути  у виставковій залі КЗЛОР «Історико-краєзнавчий музей» (м. Винники, вул. Івасюка, 5) до 30 травня 2019 року.

Новини