Новини

Музейники Львівщини отримали нагороди

Сьогодні, 22 березня, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка зустрівся із працівниками музеїв Львівщини, щоб обмінятися думками з приводу розвитку галузі та покращення відвідуваності закладів.

Про це повідомляє прес-служба Львівської ОДА.

«Ми повинні спільно роботи те, що є важливим для розвитку нашої держави, адже ті ресурси, які зараз є, повинні слугувати популяризації української культури у світі. Що ефективніше ми над цим працюватимемо, то успішнішими буде наша нація та країна. У нас багато фахівці залучені до музейної справи. Маючи такий великий потенціал і фінансовий ресурс, треба ефективно використовувати усі свої переваги. Відтак, ми мусимо роботу зробити ефективнішою. Динаміка розвитку держави дозволяє стверджувати, що можливості зростатимуть. Тому кошти, які держава інвестовуватиме в музейну справу повинні мати відповідний результат», – зазначив Олег Синютка.

Під час наради також презентували роботу департаменту з питань культури щодо тенденції розвитку музейної галузі.

“Львівщина посідає 12 місце за кількістю музеїв, але в нас є велика мережа громадських музеїв. Відтак, в області функціонує 154 таких музеї, а торік внесли до переліку ще три музеї. 25 закладів мають статус народного, що дає можливість підвищити рівень фінансування. Варто відзначити, що 13% музейного фонду України перебуває у музеях Львівщини. Варто посилити наукову та виставкову діяльність. Львівська область – лідер серед відвідувачів. Торік тривала активна робота спільно з освітянам, аби школярі відвідували музеї області. 52 % дітей шкільного віку відвідали музеї. Фіскуємо також збільшення кількості екскурсій», – розповіла директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Мирослава Туркало.

В межах зустрічі також за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у збереження та популяризацію історико-культурної і мистецької спадщини та з нагоди 125-річчя Львівського історичного музею Подякою Прем’єр-міністра України нагородили чотирьох фахівців галузі

Окрім того, Подяками голови обласної державної адміністрації відзначили п’ятьох музейних працівників Львівщини.

Новини