Постаті

ДОБРОВОЛЬСЬКИЙ Одо. Між Парижем і Львовом

Видатний художник і літограф Одо (Одон) Добровольський народився 1883 року в Чернівцях, у родині Юзефа Добровольського та Євгенії Віттіх. Невдовзі разом з батьком, який став чиновником Галицького намісництва, переїхав до Львова.

Тут він закінчив гімназію, після чого пройшов курс занять в Академії вишуканих мистецтв у Кракові. Згодом продовжив навчання у Парижі та Мюнхені.

У 1912—1914 роках працював у Львові. Особливо плідною була його співпраця з відомим львівським видавцем Леоном Пропстом. Великою популярністю в той час користувалися листівки з видами Львова, котрі Добровольський малював на замовлення видавця. Власне міські пейзажі Львова, а також Парижа та Відня складають основу творчої спадщини художника. Відомий також своїми автопортретами, серед яких — дві версії алегоричного автопортрета з черепом. Застосовував прийоми імпресіонізму та модерну.

1912 року Добровольський узяв участь у виставці львівського мистецько-літературного гуртка. А вже через два роки видав альбом із десяти кольорових літографій “Львів”.

У червні 1915 року художник переїздить до Києва, однак особливої слави там не здобуває і через два роки помирає.

Сьогодні творчість Одо Добровольського найширше представлена у збірці Львівської галереї мистецтв, де зберігається  28 його акварелей та рисунків. Також роботи художника можна побачити у Національному музеї у Кракові, Єврейському історичному інституті та Національній бібліотеці у Варшаві.

Постаті