Новини

У Львові відкрилась виставка масонської атрибутики

Унікальна виставка історичної масонської атрибутики «МАСОНИ: Україна і світ» відкрилася у Львівському історичному музеї. Вперше в Україні у таких масштабах представлені історичні масонські речі різних епох не тільки України та Європи, але й інших континентів.

У виставці-ретроспективі можна ознайомитись з масонськими відзнаками, символами, степенями, ритуальним одягом та зброєю, картинами, раритетними книгами, грамотами, предметами декору вільних мулярів. До експозиції залучено близько 800 оригінальних експонатів, в тому числі рідкісних з кількох приватних колекцій та музейних фондів, які представлятимуть наступні вільномулярські ложі: України, Англії, Франції, Німеччини, США, Канади, Болівії, деяких країн Азії, а також Африку і Австралію. Частина фалеристики складає близько 700 оригінальних експонатів.

Окрему частину виставки становить історичний вільномулярський ритуальний одяг та зброя. Ефектні, зі складною символікою, прикрашені золотою канителлю (сухозліткою) традиційні масонські фартухи-запони, колари, шпаги – вони можуть багато розповісти про особу вільного муляра, його посаду у ложі, саму ложу та інші подробиці.

Експозиція має виразний  загально гуманітарний та просвітницький характер, повертає в публічну дискусію філософсько-етичний і соціально-психологічний феномен такого складного і неоднозначного явища, як світовий масонський рух.

Новини