Постаті

КІЛЯР Войцех. Композитор Голлівуду

Войцех Кіляр народився у Львові 17 липня 1932 року. Родинне помешкання Кілярів знаходилося по вулиці Сапєги (нинішня Бандери). Батько композитора був лікарем, мати – театральною акторкою.

Грою на фортепіано хлопець почав займатися ще у зовсім юному віці. Після війни родина виїхала зі Львова до Польщі, і у 1946—1947 роках Войцех продовжива навчання гри на фортепіано в Ряшеві.Як піаніст дебютував в 1947 році  на конкурсі молодих талантів, де виконав дві авторські мініатюри. Згодом навчався у музичних закладах Кракова і Катовиць, а також як стипендіат уряду Франції в Парижі. Брав участь у багатьох міжнародних конкурсах.

Кіляр був вельми релігійною людиною, писав релігійну музику, підтримував різноманітні духовні проекти у Ченстохові. Попри написання музичних творів, активно цікавився політикою, підтримував братів Качинських.

Проте найбільшої слави Кіляру принесли його роботи у кіно. Він написав музику до більш ніж 130 фільмів, зокрема до таких загальновизнаних шедеврів, як оскароносні «Дракула Брема Стокера» Копполи та «Піаніст» Поланського.

Помер Войцех Кіляр після тривалої хвороби мозку 29 грудня 2013 року в Катовіцах. Похований там же ж, поруч із дружиною Барбарою, яка померла кількома роками раніше.

Кіляр – володам майже всіх найвищих польських нагород, у тім числі й Ордену Білого Орла,, та десятків престижних міжнародних премій, якими було відзначено його творчість. Його диск з музикою до фільму Вайди «Пан Тадеуш» став платиновим.

Постаті