Новини

У Львові хочуть створити міні-копію площі Ринок

Замість занедбаної території в районі вул. Б. Хмельницького, вул. Волинської, вул. Промислової у м. Львові пропонують створити міні-копію площі Ринок. Про це повідомляє інформаційний портал депутатів Львівської міської ради. 

17 квітня у Міському палаці культури ім. Гната Хоткевича відбулося громадське слухання проекту детального плану території у районі вул. Б. Хмельницького, вул. Волинської, вул. Промислової у м. Львові.

Цей проект розроблений згідно з рішенням виконавчого комітету ЛМР від 03.08.2018 № 847 (внесення змін рішення № 1348 від 07.12.2018). Замовником детального плану території є управління архітектури та урбаністики департаменту містобудування Львівської міської ради, розробником — ДП ДІПМ “Містопроект”.

За інформацією авторів проекту Ігоря Крупи та Миколи Лопушанського, загальна площа проектованої території становить 9 га. У майбутньому тут пропонують влаштувати громадський центр та квартали житлової забудови з вбудованими об’єктами обслуговування. Житлова забудова розміститься на площі 4 га Тут пропонують звести житлові будинки висотою від 4 до 7 поверхів. Ця територія буде виключно пішохідною. Також тут проведуть озеленення, влаштують громадський простір із зонами відпочинку, дитячими майданчиками, підземнми гаражами на 972 машиномісця.

Окрім того, цей проект передбачає облаштування велодоріжки – від вул. Б. Хмельницького до пл. Ринок. Для транспортного сполучення пропонують використовувати також, як варіант, канатну дорогу, одна із зупинок буде на проектованій території і від неї можна буде дістатися до Високого Замку.

На момент проектування на цій території підприємства ПАТ “Алмазінструмент” розташовані капітальна одно- і триповерхова нежитлова забудова 1950-років¸ яку здають в оренду під різноманітні функції. Виключення становлять пам’ятки архітектури та цінної забудови.

Саме архітектурна та історична цінність території привабила забудовника. Про це розповів представник будівельної компанії “РІЕЛ” Ігор Гуменчук. За його словами, на цій території колись була фабрика Бачевського. За радянських часів вона була зруйнована. Тому основна концепція – відреконструювати нині занедбану територію, створити громадський простір на зразок міні-копії площі Ринок, аби люди могли тут перебувати і відпочивати. Загалом ситуацію змінити обіцяють за 4 – 5 років.

Письмові зауваження та пропозиції до проекту детального плану території можна подавати до 4 травня 2019 року включно до управління архітектури та урбаністики департаменту містобудування ЛМР через Центри надання адміністративних послуг або як електронне звернення. Відповідальною посадовою особою Львівської міської ради за організацію розгляду пропозицій є Галина Гірняк, начальник відділу містобудівної документації управління архітектури та урбаністики департаменту містобудування ЛМР.

Новини