Новини

На Львівщині – День пам’яток історії та культури

У четвер, 18 квітня, в Україні відзначали свято «День пам’яток історії та культури».  З цієї нагоди представники влади, активісти та місцеві мешканці смт Розділ взяли участь у флешмобі.

Про це повідомляє прес-служба Львівської ОДА.

Під час акції усі небайдужі прибрали територію Палацу Жевуських-Лянцкоронських ХУІІІ-ХІХ ст. в смт Розділ Миколаївського району.

“В палаці збереглись автентичні сходи та двері, а підлога з автентичною плиткою. Тут було багато цінних експонатів. Найцінніші ще до Другої світової війни вивіз у австрійські і швейцарські маєтки син Кароля Лянцкоронського, а решта осіла в радянських музеях, зокрема в Ермітажі в Санкт-Петербурзі і Львівській галереї мистецтв”, – розповіла директор департаменту архітектури та містобудування Львівської ОДА Оксана Ткачук.

Палац Жевуських-Лянцкоронських у селищі Розділ Миколаївського району Львівської області був зведений у 1740 р. Міхалом Юзефом Жевуським у стилі французького ренесансу за взірцем замків долини Луари. Цей палац оточений парком, у якому зростало багато екзотичних дерев і насаджень, він належав до найцінніших галицьких пам’яток садово-паркового мистецтва. Згодом маєток став власністю графів Лянцкоронських, які володіли ним до 1939 р.

Новини