Новини

У Буську проведуть реконструкцію палацу Бадені

У Буську готують проект реконструкція палацу графа Бадені, загальною вартістю 12 млн грн.

Як повідомили IA ZIK у Буській райдержадміністрації, у м.Буськ на запрошення голови РДА Петра Мороза вже вдруге прибув докторант ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України», к.ек.н. Андрій Пелехатий, який взявся допомогти органам влади району та міста, громадськості підготувати якісний проект реконструкції палацу графа Бадені загальною вартістю 12 млн гривень, консультувати на усіх стадіях його реалізації, аби виникало якомога менше проблем.

В обговоренні проекту взяли участь голова райдержадміністрації Петро Мороз, його заступник Тетяна Сай, Буський міський голова Ростислав Сліпець, начальник відділу культури та туризму РДА Людмила Ціхоцька, громадський активіст-краєзнавець Іван Ціхоцький.

Зазначимо, що конкурс проектів регіонального розвитку, які можуть фінансуватися за рахунок секторальної підтримки ЄС, проводиться Мінрегіоном в напрямках: «Інноваційна економіка та інвенстиції», «Сільський розвиток», «Розвиток людського потенціалу», «Розвиток туризму», «Загальноукраїнська солідарність» тощо.

Палац Бадені – родинний маєток графа Казимира Фелікса Бадені. Розташований у місті Буськ.

Палац зведено 1810 р. у класичному стилі. Споруда двоповерхова, з багатьма просторими кімнатами.

З 1961 р. тут містилася військова частина, тому з внутрішнього декору палацу мало що залишилося.

Дотепер архітектурна пам’ятка місцевого значення була на балансі головного управління МВС України у Львівській області, а земельна ділянка військового містечка – у постійному користуванні Міністерства оборони України.

У 2016 році, Міністерство внутрішніх справ передало у власність територіальної громаді міста Буська палац Бадені.

Новини