Новини

У Дрогобичі тривають Дні Австрії

У Дрогобичі триває VI Міжнародний форум «Дні Австрії у Дрогобичі», який цьогоріч присвячений Зальцбурзькому краю.

Про це повідомив власкор IA ZIK з посиланням на прес-службу організаційного відділу виконавчого комітету міської ради.

Учора, 13 травня, у межах форуму у Ратуші відбувся прийом дипломатичних та громадських діячів міським головою Тарасом Кучмою.

На прийом до голови завітали директор Австрійського культурного форуму в Києві Ульф Гаусбрандт, заступник губернатора федеральної землі Зальцбург Гайнріх Шельгорн, керівник відділу з питань культури, освіти і громадськості уряду федеральної землі Зальцбург Ева Файхтльбауер, ректор Зальцбурзького університету імені паріса Лодрона Гайнріх Шмідінгер, керівник відділу європейських і міжнародних зв’язків Віденського магістрату Алена Сірка-Бред, аташе з питань науки та освіти при посольстві Республіки Австрія в Україні, керівник бюро кооперації Австрійської служби академічних обмінів у Львові Андреас Веннінгер, почесний консул Республіки Австрія у Львові Маркіян Мальський.

Під час прийому почесних гостей Тарас Кучма подякував від громади міста за візит чисельної делегації з Австрії. Також міський голова відзначив важливість співпраці, яка вже відбувається на освітньо-культурному рівні, а відтак й економічній співпраці. Окремо Тарас Кучма акцентував на війні, яку Росія розв’язала з Україною. Як учасник АТО, Тарас Кучма закликав представників Австрії до єднання з Україною у протистоянні з російським агресором, наголошуючи, що подвиг українських воїнів, які зуміли зупинити агресора на Сході, це також є внеском в безпеку та мир в цілій Європі.

«Об’єднавши зусилля, ми формуємо майбутнє Європи, метою якого є недопущення повторення подій на Сході України, коли у 21 столітті агресор розв’язує війну, у якій гине молоде покоління, боронячи свою українську землю та територіальну цілісність Європи», – наголосив Тарас Кучма.

Доповнив думку міського голови й заступник губернатора федеральної землі Зальцбург Гайнріх Шельгорн, який зазначив, що сьогодні в Європі багато хто мало приділяє увагу цінності миру. Тому посадовець впевнений, що після чергових виборів до Європарламенту це питання має мати чітке вирішення. Крім того, Гайнріх Шельгорн наголосив на необхідності розвитку співпраці на регіональному рівні, а також подякував за теплий прийом та партнерство між Дрогобичем та містами Австрії.

Обидві сторони обговорили можливість співпраці та обміну досвідом не лише в освітньо-культурному та науковому просторах, а й управлінні містом та розвитком урбаністики. Зі свого боку Тарас Кучма поділився з гостями практикою Дрогобича «Смарт сіті», яка, до слова, відзначена як одна з найкращих практик місцевого самоврядування у Східній Європі.

Відтак, під час другої половини зустрічі відбулося підписання договору про співпрацю між Зальцбурзьким університетом імені Паріса Лодрона та Дрогобицьким державним педагогічним університетом імені Івана Франка.

Сьогодні, 14 травня о 15.00 у м.Дрогобич в Палаці мистецтв музею «Дрогобиччина» в рамках VI Днів Австрії у Дрогобичі. відбудеться відкриття виставки ікон студентів Львівської національної академії мистецтв під керівництвом професора Романа Василика.

Новини