Новини

У Львові відкрилася виставка про євреїв України

У четвер, 16 травня, в Львівському історичному музеї відкрилася мультимедійна виставка «Подорож із “Українсько-єврейською зустріччю».

Про це повідомляє прес-служба Львівської облради.

Участь у заході взяли Надзвичайний та Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук, представники інших дипломатичних установ, перший заступник голови Львівської обласної ради Андрій Білоус, керівництво міської ради, представники громадськості, культурні діячі та інші.

Львів першим серед українських міст приймає цю виставку, яка розповідає про життя євреїв й українсько-єврейську взаємодію на українських землях від давніх часів. Попередній варіант виставки тепло сприйняли в українській та єврейській громадах у різних містах Канади 2015 року. Виставка запрошує відвідувачів до подорожі, що охоплює тисячолітню історію зустрічі євреїв та українців, їхній досвід під владою змінних політичних режимів та взаємодію з іншими народами. Це історія довгих періодів нормального співіснування й культурного взаємозбагачення, а також часів кризи.

Львівська виставка доповнює висвітлення яскравих сторінок тривалої спільної історії (показаної у зовнішніх галереях музею) мультимедійною інсталяцією всередині приміщення, яка зображує життя євреїв у Львові та на Львівщині в 1920–1930-х рр.

Разом із виставкою проводяться такі події: виставка «Зал синагог» (вул. Вугільна 1), громадський симпозіум, що його організовує Український католицький університет, та спеціальні проекти в музеї «Територія Терору» та у Львівському музеї історії релігії.

Виставку зініціювала й підготувала «Українсько-єврейська зустріч» — багатонаціональна організація з центром у Канаді, місія якої полягає в зміцненні солідарності й взаєморозуміння між українцями та євреями.

Виставка експонуватиметься до 16 липня.

Новини