Новини

На Жидачівщині відзначать 360-річчя Конотопської битви

У Жидачівському районі в селі Руда, в музеї гетьмана України Івана Виговського, відбулося засідання оргкомітету з відзначення 360-річчя з часу Конотопської битви, в якій українське козацьке військо під керівництвом І. Виговського здобуло перемогу, розгромивши вщент 100-тисячне московське окупаційне військо.

Про це повідомив власкор IA ZIK з посиланням на відділ інформаційної діяльності і комунікацій з громадськістю апарату РДА.

Засідання оргкомітету відбулося за участі голови Гніздичівської ОТГ Івана Оліяра, керуючого справами, секретаря виконкому Гніздичівської селищної ради Івана Салдана, отамана Львівського обласного козацького товариства Романа Колодія, першого заступника голови козацького об’єднання ім. П.Сагайдачного Романа Мелеха, голови ради старшин Львівського обласного козацького товариства Михайла Секели.

«Козацьке свято у с. Руда має вже добрі традиції ще з часу створення 22 вересня 2002 року Борисом Возницьким, Дмитром Павличком та Романом Лубківським тут, на місці колишнього родового маєтку гетьмана України Івана Виговського, музею «звитяжця московських орд з-під Конотопа», – розповів начальник відділу інформаційної діяльності і комунікацій з громадськістю апарату РДА Олексій Хемій. – Саме в цей день у Дмитра Павличка в с. Руда народилися поетичні рядки про с. Руда та Івана Виговського, які стали піснею й гімном землі, в якій знайшов свій вічний спочинок славний український гетьман».

Фестиваль і козацьке свято, присвячені 360-річчя з часу Конотопської битви, відбудуться у с. Руда 30 червня. Цього дня родове містечко Івана Виговського Руда відзначатиме також 625-річчя з часу першої письмової згадки про це поселення. Ще тут святкуватимуть й 125-річницю українського футболу.

Нагадаємо, 360-річчя з часу Конотопської битви, в якій українське військо здобуло перемогу над російським, відповідно до Постанови Верховної Ради України №2654-VIII 18 грудня 2018 року «Про відзначення пам’ятних дат та ювілеїв у 2019 році», відзначатиметься у на державному рівні. Питання відзначення пам’ятних дат у 2019 році було розглянуто під час проведення головою Жидачівської райдержадміністрації Василем Татариним наради із керівниками місцевих громад, адже у цьому році на державному рівні відзначатимуть ще дві події, які стосуються Жидачівщини: 110 років від дня народження Петра Олійника – військового діяча, полковника УПА, уродженця с. Молодинче та 150-річчя від дня народження Климентія Шептицького – проживав до 1939 року в родовому маєтку в с. Дев’ятники.

Новини