Новини

Львів’ян опитали про культурну спадщину міста

У п’ятницю, 17 травня, в Першій львівській медіатеці Львова відбулася презентація великого соціологічного дослідження «Культурна спадщина Львова: знати, щоб планувати».

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Автором дослідження стала Алла Марченко, яка презентувала результати на основі фокус-груп в експертних колах Львова для представників міської влади та громадських організацій.

В ході дослідження було опитано основні групи населення, які працюють з культурною спадщиною, а саме гідів-екскурсоводів, вчителів, музейних працівників та мешканців міста.

Опитування мало на меті дослідити ряд аспектів. Культурна спадщина міста – це не про минуле, як може здаватись, а про теперішнє та майбутнє. З якими проблемами мають справу ті, хто щодня працює з різними аспектами культурної спадщини у Львові? Що означає спільність спадщини – спільну відповідальність чи безвідповідальність, емоційно забарвлене ставлення чи, навпаки, відсторонення?

Під час виступу відбулася презентації результатів опитування мешканців Львова про культурну спадщину та отримати певне бачення ряду моментів. Про що важливо знати всім, хто планує нові ініціативи, пов’язані з культурною спадщиною Львова? Кому сьогодні цікава культурна спадщина міста, і як можна задовольнити цей запит? Які ініціативи, пов’язані з культурною спадщиною, є потрібними мешканцям і мешканкам Львова? Які події та особи вважаються ними як найбільш важливі, і про що це свідчить?

Дослідження проведені Центром міської історії у співпраці з Українським центром вивчення громадської думки «Соціоінформ» та є частиною проекту «ReHerit: спільна відповідальність за спільну спадщину», який фінансується Європейським Союзом.

Паралельно з опитуванням у Львові, подібний захід відбувся і в Умані.

Довідково: Алла Марченко, є докторанткою на програмі Інституту філософії та соціології Польської Академії наук. Соціологічну освіту здобула в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, тривалий час викладала на кафедрі методології та методів соціологічних досліджень факультету соціології. Алла має досвід участі в багатьох міжнародних проектах, зокрема є випускницею дослідницької програми Карнегі в Нью-Йоркському університеті та учасницею докторського семінару у музеї історії польського єврейства POLIN.

Новини