Новини

На Львівщині відбудеться День чеської культури

У четвер, 23 травня, відбудеться День Чеської культури у Львові. Про це сьогодні, 20 травня, розповіли під час брифінгу у Львівській ОДА.

Про це повідомляє прес-служба Львівської ОДА.

«В межах цього заходу ми маємо за честь, за сприяння Генерального консула Чеської Республіки у Львові Павела Пешека, приймати 23 травня почесну делегацію Південно-Моравського краю. Південна Моравія є безумовно дуже важливими з економічної, гуманітарної, освітньої точки зору краєм Чеської республіки. Поштовхом розвитку партнерських відносин між Південно-Моравським краєм та Львівщиною став ще у 2016 році візит на терени Львівщини Романа Цели під час якого йшлося про багатовекторну співпрацю, вже на другий рік офіційна делегація з Львівщини очолювана головою Львівської ОДА Олегом Синюткою відвідала місто Брно, а у 2018 році ми підписали угоду про співробітництво. Сьогодні ми маємо тісну співпрацю в економічній, гуманітарній сфері між нашими регіонами, підприємства регіонів активно спілкуються і активно розвивають ділові контакти. Так як культура є одним із важливим елементів взаємопізнання народів і розвитку міжлюдських стосунків, ми вирішили даний захід провести у культурному форматі і дуже символічно, що захід відбуватиметься саме 23 травня, в річницю підписання угоди про співпрацю», – розповів директор департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА Роман Шепеляк.

«Я дуже радий, що угода про співпрацю між Південно-Моравським краєм та Львівською областю не є порожнім документом. І як ми бачимо, на практиці, ця співпраця справді відбувається. У минулому році тут на Львівщині була підприємницька місія, також декілька разів делегація Львівської області побувала у місті Брно і цей рік ми починаємо з масштабної культурної події – з Дня Чеської культури на Львівщині, котра організована спільно з Південно-Моравським краєм та Львівською ОДА за активної підтримки Генерального консульства Чеської Республіки у Львові», – розповів Генеральний консул Чеської Республіки у м Львові Павел Пешек.

Розпочнеться захід у стінах Львівської ОДА, де презентують фотовиставку «Моравсько-тосканське». На виставці будуть зображені пейзажі Південної Моравії, які в тому числі передаватимуть красу виноградарства краю. Також у сквері «На валах» презентують гастрономічні особливості та туристичний потенціал Південно-Моравського краю Чеської Республіки, а також традиційні ремесла.

Урочисте відкриття розпочнеться о 17:30 год. Тут перед гостями свята свою творчість запрезентують творчі колективи з України та Чехії.

Окрім цього, о 19:30 відбудеться показ чеського кіно з українськими субтитрами «Теорія тигра».

Новини