Новини

Музика, скульптура й балет – заради творінь Пінзеля

У вівторок, 4 червня, у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. С. Крушельницької відбудеться яскрава мистецька подія Львівщини, яка об’єднає музику, скульптуру й балет.

Про це повідомляє прес-служба Львівської ОДА.

Захід покликаний привернути увагу до реставрації творінь геніального митця Іоана Пінзеля. Подія розпочнеться о 20:00 у фойє Львівської національної опери, де будуть представлені роботи Конкурсу скульптур «Натхненні Пінзелем».

До конкурсу долучилися митці Іван Самотос, Петро Старух, Віктор Проданчук, Ярослав Костко, Володимир Цісарик, Павло Бондар, Тарас Данилюк, Василь Бабій, Володимир Семків. Скульптура, що здобуде перемогу у конкурсі, буде виготовлена в повний зріст і подарована місту.

О 21:00 у Дзеркальній залі, відбудеться унікальна постановка балету «Людина або Містерія Майстра Пінзеля». Подія відбувається в межах проекту “Під Зорею Пінзеля”, який був створений у 2017 році. Основна його мета – популяризація творчості геніального українського скульптора XVIII ст. епохи бароко Іоана Георгія Пінзеля.

Одним із найважливіших напрямів проекту є привернення уваги до костелу Всіх Святих у селі Годовиця, що з 1974 року перебуває в аварійному стані, без даху. Саме в цьому храмі знаходився найвідоміший вівтар, створений Майстром: вівтар, який підкорив Лувр.

Захід відбудеться за підтримки Департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації.

Новини