Новини

На Жидачівщині відзначили ювілей Климентія Шептицького

У Жидачівському районі в селах Дев’ятники та Кологори відбулися урочисті заходи з нагоди 150-річчя від дня народження блаженного Климентія Шептицького.

Про це повідомив власкор IA ZIK з посиланням на Ходорівську міськраду.

У Дев’ятниках під час семінару на тему «Доторкнутись до величі о.Климентія Шептицького відбулась презентація книжки Івана Матковського «Біографія.Климентій Шептицький», екскурсія місцями проживання і перебування родини Шептицьких в селі, молебень в церкві св.Йосафата і огляд шкільного історико-краєзнавчого музею.

З привітальним словом до присутніх звернулися секретар Ходорівської міської ради Марія Гавінська, староста Зеновія Соколик, о.Юстин, начальник відділу освіти виконавчого комітету Ходорівської міськради Наталія Калинець, один з ініціаторів проведення заходів Іван Щурко.

У с. Кологори під час презентації книги висвітлювали події життєвого шляху Праведника народів світу бл. свщмч. Климентія Шептицького, про маєток в Дев’ятниках бабусі Шептицьких Ружі з Косецьких, володіння якої простягалися і полями Кологор. Брати Шептицькі тут росли дітьми, а з 1893 року і до вступу у монастир у 1911 році, цю округу в економічному, культурному та духовному планах розвивав Казимир граф Шептицький – пізніший о.Климентій – як спадкоємець бабиного маєтку.

Новини